ŠIAULIŲ „ROMUVOS“ PROGIMNAZIJOS MOKINIAI DANIJOJE

Paskelbta: Trečiadienis, 10 spalio 2018

Šiaulių „Romuvos" progimnazija kartu su Danijos Hjǿrring miesto Hǿjene mokykla šiais mokslo metais vykdo tarptautinį Nordplus Junior klasių mainų projektą „Inovatyvi, kalbinė ir kultūrinė Šiaurės-Baltijos šalių edukacinė kelionė". Projekto tikslas – susipažinus palyginti dvi Šiaurės-Baltijos šalis, sužinoti pagrindinius istorijos, geografijos, kalbų ir kultūrų panašumus bei skirtumus per tiesioginius kontaktus, o taip pat pasitelkus inovatyvias bei naujausias informacines komunikacines ir ryšio technologijas. Dalyvaudami Nordplus Junior klasių mainų projekto veiklose mokiniai iš Danijos ir Lietuvos daugiau sužinos apie priimančios šalies istoriją, papročius, virtuvę ir tradicijas. Klasių mainų projekto veiklų metu kiekviena šalis pristato muziejus, paveldo objektus, nacionalinius parkus, geografinius ypatumus, kalbas, dainas, šokius ir tradicinius patiekalus. Tikimasi, kad mokiniai patobulins IKT, bendravimo ir kalbos įgūdžius, taps labiau pasitikintys savimi bei sukurs ir projekto svetainėje www.projectromuvahojene.jimdofree.com patalpins video pristatymus apie šalių panašumus bei skirtumus.


Spalio pirmąją savaitę dvidešimt Šiaulių „Romuvos" progimnazijos septintų klasių mokinių ir dvi anglų kalbos mokytojos Gitana Petrušienė ir Žana Bareikienė dalyvavo Nordplus Junior klasių mainų projekto savaitės veiklose Danijos Hjǿrring miesto Hǿjene mokykloje. Sekmadienio popietę į Danijos Hjǿrring miestą atvykusių romuviečių prie Hǿjene mokyklos jau laukė priimančių šeimų tėveliai. Šiose šeimose „Romuvos" progimnazijos mokiniai gyveno visą savaitę. Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui su Hǿjene mokykla. Joje daug kas pasirodė kitaip negu pas mus: tyliau, ramiau ir lėčiau. Mokiniai ir mokytojai labai draugiški ir dėmesingi. Visi labai atsakingi. Mokiniai į mokytojus kreipiasi tik vardu, jaučiama didelė pagarba mokytojams ir mokiniams. Neišgirdome jokio triukšmo per pertraukas, nors jos trunka po 35 minutes! Pastebėjome, kad mokiniai pertraukų metų nebėgioja koridoriais, nerėkauja ir nesityčioja vieni iš kitų!!! Projekto draugai mus supažindino su savo nuostabiu miestu ir mokykla.
Antradienis buvo skirtas pažintinei kelionei traukiniu iš Hjǿrring į Skagen miestą. Projekto dalyviai aplankė įžymių Danijos dailininkų gimtąjį namą, modernią dailės galeriją ir labai įdomų švyturį. Pabuvojo pačiame Danijos šiauriniame taške. Vakare visi susitiko Hǿjene mokykloje. Priimančių šeimų tėveliai paruošė tradicinių daniškų bei kitokių skanių patiekalų ir jaukioje atmosferoje visi bendravo bei vaišinosi.
Trečioji Nordplus Junior klasių mainų projekto diena buvo pati įsimintiniausia, nes dalyviai ją praleido Legolende – pramogų sostinėje iš lego kaladėlių Billundo mieste, Danijoje. Tai viena labiausiai lankomų vietų šalyje. Danai čia atvyksta su šeimomis, naminiais augintiniais ir praleidžia visą dieną. Projekto draugai iš Hǿjene mokyklos, sužinoję, kad Legolendas yra Lietuvos vaikų svajonė, pakeitė trečiadienio projekto veiklų programą ir išpildė jų svajonę. Romuviečiai liko sužavėti!!! Kiekvienas galėjo išbandyti patikusius atrakcijonus. Penkios valandos Legolende prabėgo kaip viena akimirka. Ačiū projekto draugams danams!!!
Ketvirtadienį laikė kelionė traukiniu į vieną didžiausių akvariumų šiaurės Europoje, kuris yra įsikūręs kurortiniame Hirtshals mieste ant Šiaurės jūros kranto. Mokiniai šėrė ruonius, išbandė šiaurės vėjo stiprumą, o didžiuliame akvariume stebėjo 2,3 tonos sveriančios saulės žuvies plaukiojimą, naro pasirodymą bei ryklių pietus. Vakarą mokiniai smagiai praleido Hǿjene mokyklos jaunimo klube prižiūrimi mokytojo Ralfo.
Nordplus Junior klasių mainų projekto penktąją dieną projekto dalyviai sveikino savo mokytojus Tarptautinės Mokytojo dienos proga! Ši diena švenčiama ir Danijoje. Mokyklos vadovai ryte prie mokyklos durų pasitinka savo mokyklos mokinius ir mokytojus, spaudžia jiems rankas, dėkoja, kad jie mokosi ir dirba šioje mokykloje. Mokiniams tai – įprasta diena mokykloje. Aštuntą valandą prasidėjusios dvi istorijos pamokos truko po 60 minučių. Po jų sekė 35 minučių pertrauka. Po šios pertraukos – dvi kūno kultūros pamokos vėlgi po 60 minučių. Po kūno kultūros vėl 35 minučių pertrauka. Po šios pertraukos – jau tik viena – danų kalbos pamoka. Pamokų metu mokiniai atliko įvairias užduotis grupėse. Buvo įdomu stebėti kūno kultūros pamoką ir dalyvauti danų kalbos bei istorijos pamokose. Nustebino mokinių sąmoningumas, atsakinga laisvė ir pagarba vieni kitiems bei mokytojams pamokų ir pertraukų metu.
Šeštąją projekto dieną priimančios šeimos „Romuvos" progimnazijos mokiniams aprodė įžymias Danijos vietoves.
Klasių mainų projekto savaitės Danijoje metu Šiaulių „Romuvos" progimnazijos mokiniai turėjo puikią galimybę sužinoti šios šiaurės šalies istoriją, papročius ir tradicijas, aplankė Danijos muziejus, sužinojo šalies geografinius ypatumus, susipažino su danų kalba, dainomis, šokiais ir virtuve. Mokiniai taip pat patobulino informacinius komunikacinius, bendravimo ir anglų kalbos įgūdžius.

Projekto koordinatorė
Šiaulių „Romuvos" progimnazijos
anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Petrušienė

Monday the 1st - Romuva.