PASAKŲ KARALYSTĖJE

Paskelbta: Antradienis, 26 vasario 2019

2a ir 3d klasės mokiniai dalyvavo veiklose, skirtose lietuvių kalbos puoselėjimui. Mokiniai klasėje įsikūrė tikrą laboratoriją. Pradžioje sužinojo, kas yra pasakos, kokie bruožai joms būdingi. Tam panaudojome metodą ,,Minčių lietus". Iš įvairių pasakų knygelių išsirinkome pasaką ,,Elmeris", kurią skaitėme, aptarėme ir atlikome įvairias praktines užduotis. Apžiūrėjome drambliukų kolekciją. Prisiminėme, kad dramblys turi straublį, kuriuo prisitraukia vandens ir apsipurškia, kai karšta, dideles ausis, kuriomis kartais vėdinasi.
Išsiaiškinome, kad drambliai turi dantis. Vaikai samprotavo, ar juos valo. Susitariame eiti pagaminti drambliams pastos, kad visi valytųsi. Vaikai, pasitelkę burtus, susiskirstė į 6 grupes. Mokinukai noriai įsijungė į veiklą, tad bandymas pavyko puikiai.
Po to rašėme slaptą raštą drambliukui. Kūrėme ketureilius, pasaką be galo. Spalvotu popieriumi, skiautelėmis, grafine raiška dekoravome drambliukų trafaretus. Kūrėme spalvų vaivorykštę iš pieno, dažų ir indų ploviklio bei pasakojimų grandinę. Refleksija – žaidimas ,,Atspėk, iš kokios aš pasakos".
Vaikams patiko bendrauti ir bendradarbiauti su kita klase, užmegzti naujus santykius, dalintis patirtimi, parodyti, ką moka ir geba, atlikti užduotis praktiškai. Susitarėme, kad mūsų klasių draugystė viena diena nesibaigs. Veiklas pratęsime.

Mokytojos Nida Zikienė ir Rasa Navickienė

Tuesday the 5th - Romuva.