„Tarmės – kalbos lobynas“

Paskelbta: Ketvirtadienis, 21 lapkričio 2013

Lapkričio 20 d. į antrąją respublikinę mokinių konferenciją „Tarmės – kalbos lobynas“ sugužėjo daug svečių, kurie neabejingi tautos kultūrai, protėvių kalbai. Svečius sveikino ne tik mokyklos direktorė ir muzikavimo bei dainavimo studija „Dunduliai“ (vadovė Rasa Navickienė), bet ir Šiaulių Universiteto profesorė, habilituota mokslų daktarė Genovaitė Kačiuškienė, Šiaulių Universiteto docentė, mokslų daktarė Rūta Kazlauskaitė.
Į konferenciją atvyko Radviliškio Gražinos , Kuršėnų Daugėlių pagrindinių mokyklų, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos atstovai, Šiaulių Jaunųjų turisto centro ugdytiniai. Buvo malonu vėl susitikti antrojoje konferencijoje su senais pažįstamais iš miesto mokyklų: Ragainės, Medelyno, „Juventos“ progimnazijų bei „Romuvos“ gimnazijos. Net dešimt pranešimų apie lietuvių tarmes parengė mūsų mokyklos mokiniai. Pranešimai buvo labai įvairūs, gerai apgalvoti, į juos sudėtos ne tik žinios, bet ir širdies šiluma, pagarba protėvių kalbai. Skambėjo tarmiški tekstai, pasakojimai apie giminės tarmes, autentiški įrašai, nuomonės apie tarmės vartojimą šiandien ir pan. Stendiniuose pranešimuose puikavosi liaudies patarlės, poeto S.Anglickio kūrybos interpretacija.Naujai nuskambėjo integracija – pasirodo, matematikos taip pat galima mokytis tarmiškai. Neliko abejingų, kai nuskambėjo gimnazistų liaudies muzikos ansamblio pristatymas.
Kol mokiniai kalbėjo apie tarmes, „darbo“ turėjo ir mokytojai. Jie klausėsi Šiaulių Universiteto docentės Rūtos Kazlauskaitė paskaitos „Lietuvių tarmės“.
Praturtėję žiniomis ir naujais potyriais, skambia daina dalyviai baigė konferencijos darbą.

Tuesday the 27th - Romuva.