KRAŠTO PAŽINIMO IR TYRINĖJIMŲ DIENA

Paskelbta: Ketvirtadienis, 13 birželio 2019

4a mokiniai aplankė kino muziejų. Muziejuje sukaupti eksponatai pasakojo apie filmų kūrimo procesą, priemones, apie miesto kino istoriją, vykusius renginius, autorius. Eksponuojamos įvairios kino kameros, kino projektoriai, filmų ryškinimo priemonės, kino dokumentai, afišos, trofėjai. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti keletą archyvinių kino filmų, sukurtų Šiauliuose nuo 1958 m. iki šių dienų.
Tą pačią dieną „Linksmojo mokslo su Lietuvos himnu" edukacijose moksleivių laukė neįtikėtina kelionė po taip gerai pažįstamus ir tuo pačiu dar niekada nepažintus pasaulius:
Kaip Lietuvos vardas buvo įrašytas į pasaulio istoriją? Kuo panašūs spalvų ir garsų pasauliai? Ką bendra turi vaivorykštė ir šviesoforas? Tai buvo kelionė po mokslo, meno ir šiuolaikinių technologijų sintezės pasaulį, kuriame susijungė istorija ir muzika, fizika ir kalba, etika ir gamtos pažinimas, dailė ir informacinės technologijos, meilė savajam kraštui ir savęs pažinimas...
Edukacijos metu poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas prakalbino daugiausiai ekspozicijų visame pasaulyje turėjusią instaliaciją „Tautiška giesmė".

Parengė Romualda Malčienė

Monday the 1st - Romuva.