PADĖKA 2a KLASĖS MOKINIAMS UŽ DALYVAVIMĄ INICIATYVOJE ,,AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI"

Paskelbta: Antradienis, 05 lapkričio 2019

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines jų nuostatas. Viena iš mokyklos funkcijų – orientuoti mokinį į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajusti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus, kūrybingo gyvenimo prasmę. Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai" – tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą.
Šiaulių ,,Romuvos" progimnazijos 2a klasės mokiniai kartu su mokytoja Laura Palivoniene prisijungė prie šios iniciatyvos, nes mokyklos bendruomenė siekia skatinti mokinių naudingų įpročių, susijusių su sveikata, vertybių ir elgesio formavimąsi. Taigi mokiniai kartu su mokytojomis prisijungė prie šios iniciatyvos įvairia veikla: sportuodami, maitindamiesi, komunikuodami, bendradarbiaudami.
Iniciatyvos ,,Aktyviai, draugiškai, sveikai" veiklos buvo suskirstytos savaitėmis: vieną savaitę mokiniai stengėsi daugiau judėti. Tai buvo ,,Judrioji savaitė". Šią savaitę fizinio ugdymo, dailės ir technologijų, kai kurios pasaulio pažinimo pamokos vyko lauke. Kitą savaitę orientavomės į sveikos mitybos principų formavimą. Mokykloje vyko ,,Košės diena", ,,Sveiko maisto mugė", integruotos sveiko mitybos principų formavimo pamokos. Prie sveikos mitybos formavimo principų prisijungė ir mokyklos visuomenės sveikatos specialistė. Mokiniai iniciatyvos ,,Aktyviai, draugiškai, sveikai" metu patyrė daug neišdildomų įspūdžių, gavo reikalingos informacijos. Kartu buvo formuojami ir mokinių sveikos gyvensenos principai, o tai yra šiuolaikinio mokinio teisingas pasirinkimas ir kelias į sveiko gyvenimo būdo pasirinkimą.
Mokiniams labai patiko iniciatyva ,,Aktyviai, draugiškai, sveikai". Daugelis vaikų noriai dalyvavo lauke vykstančiose pamokose, nes tai skatina mokinius daugiau judėti, tyrinėti. Sveiko maisto mugė bei ,,Košės diena" mokiniams, kaip ir pernai, itin patiko – jie nekantriai laukė tų sveikatinimosi dienų!

Mokytoja L. Palivonienė

Friday the 18th - Romuva.