METŲ KNYGOS RINKIMAI

Paskelbta: Antradienis, 17 gruodžio 2019

Akcija „Metų knygos rinkimai" vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Mūsų progimnazija taip pat neatsilieka. Džiaugiamės, kad turime galimybę vėl atsiversti Metų knygų penketukus. Šiemet ne tik patys įsigijome Metų knygų vaikams bei paaugliams penketukus, bet ir, bibliotekai pateikus paraišką, laimėjome paauglių knygų penketuką, kuris buvo nupirktas šios skaitymo skatinimo programos lėšomis.
Aktyviai ėmėsi iniciatyvos garsinti Metų knygas 5 bei 7 klasių mokiniai su savo lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene. Malonu buvo stebėti, kai mokiniai patys, savo noru išsidalino knygų penketukus, juos skaitė, ruošėsi pristatymams ir susitikę bibliotekoje pristatinėjo savo bendraamžiams.
Susitikimo metu, pirmiausia mokiniai susipažino su skaitymo skatinimo programos akcija „Metų knygos rinkimai". Bibliotekininkė parengė lankstinuką apie šią akciją bei Metų knygas. Po to iniciatyvą perėmė lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulionienė ir mokiniai. Kiekvienas įdomiai bei įtaigiai pristatė savo skaitytą knygą, atsakinėjo į mokytojos pateiktus klausimus, ragino savo draugus skaityti ir aktyviai dalyvauti šioje akcijoje. Susipažinę su vaikų ir paauglių Metų penketukų knygomis, visi dalyvavusieji balsavo ir išrinko, jų manymu, įdomiausias knygas. Mūsų rinkimuose laimėjo Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai" bei Vytauto V. Landsbergio „Žalčių karalienė".
Džiugu, kad mokykloje turime mokinių bei mokytojų neabejingų šiuolaikinei literatūrai, kurie ir patys skaito ir kitus ragina skaityti.

Bibliotekos vedėja Ala Norvilienė

Friday the 18th - Romuva.