SAUGESNIO INTERNETO IŠŠŪKIŲ SAVAITĖ 2020

Paskelbta: Pirmadienis, 17 vasario 2020

2020 m. vasario 11d. Saugesnio interneto diena minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 150 šalių) jau 17-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje vasario 10-15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė.
Šiaulių „Romuvos" progimnazijos bendruomenė taip pat aktyviai įsitraukė į Saugesnio interneto savaitės veiklas. Mokykloje vasario 10-14 dienomis buvo skelbiama „Sausesnio interneto iššūkių savaitė", kurios metu mokinimas organizuotos įvairios edukacinės veiklos - iššūkiai: „Puoselėk kalbą virtualioje erdvėje", „Pasitikrink žinias: ar saugiai keliauji internete?", „Išsispręsk testą ir pasitikrink: ar esi saugus internete?". Žinias mokiniai tikrinosi mokyklos bibliotekoje, IT kabinete.
Vasario 11d. buvo paskelbtas ryto iššūkis: „Kaip elgtis, kad būtume saugūs virtualioje erdvėje?". Teminės saugesnio interneto pamokos – iššūkiai: „Kas slypi internete ir ką turi žinoti?", „ Ar žinau, kaip saugiai elgtis Internete?". Į diskusiją apie bendravimo kultūrą internete, informacijos dalinimosi galimybes ir neatsakingo elgesio virtualioje erdvėje pasekmes įsitraukė ne tik 5-8 klasių, bet ir 1-4 klasių mokiniai. Mažiesiems interneto tyrinėtojams informacinių technologijų mokytoja temines saugesnio interneto veiklas organizavo neformaliojo švietimo užsiėmimų metu.
Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant, į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas. Informaciniai stendai „Kurkime geresnį internetą kartu" buvo parengti skaitykloje, IT kabinete – „Jungiuosi, kuriu ir dalinuosi pagarbiai – geresnis internetas prasideda nuo manęs", II a. fojė – „Atsakingas elgesys internetinėje erdvėje!", TAMO dienyne su tėveliais pasidalinta naudingomis nuorodomis ir aktualia informacija Saugesnio interneto tema.

Informacinių technologijų mokytoja Rita Nemanienė

Saturday the 2nd - Romuva.