MINIME GEDULO IR VILTIES DIENĄ

Paskelbta: Penktadienis, 12 birželio 2020

Prisimindami Gedulo ir vilties dieną romuviečiai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Vilties aitvaras". Ji nutiesė tiltus tarp dabarties ir tremties laikmečių, tarp dviejų vaikysčių ir pakvietė visus neabejingus savo tautos istorijai 5-8 klasių mokinius į nuotolines kūrybines aitvarų dirbtuves.
Mūsų mokyklos mokiniai gamino, piešė ir nuotraukose užfiksavo VILTIES AITVARUS, kuriuos galėjo pasidaryti ištremti vaikai, būdami Sibiro platybėse.
Prieš įprasmindami Aitvaro simboliu skaudulingus mūsų tautos istorijos įvykius, mokiniai istorijos pamokų metų kartu su savo mokytojomis dalijosi mintimis ir įžvalgomis apie išgirstus tremtinių pasakojimus, videosiužetuose, nuotraukose užfiksuotus skaudžius Sibire atsidūrusių žmonių likimus.
Ne visi kūrybinių dirbtuvių metu pagaminti, nupiešti aitvarai galėjo kilti į dangų, kaip ir ne visoms tremtyje buvusių vaikų svajonėms – grįžti į Tėvynę, džiaugtis nerūpestinga vaikyste – buvo lemta išsipildyti...
Ši pilietinė iniciatyva dar kartą leido romuviečiams ne tik įsigilinti į savo krašto istoriją, bet ir kūrybiškai įprasminti Gedulo ir vilties dieną.

Istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė

Tuesday the 26th - Romuva.