STEAM JUNIOR PROGRAMA „VANDENS KELIAS. NUO ISTORIJOS IKI LABORATORIJOS"

Paskelbta: Penktadienis, 06 lapkričio 2020

Spalio mėnesį „Romuvos" progimnazijoje prasidėjo STEAM JUNIOR programa „Vandens kelias. Nuo istorijos iki laboratorijos". Programoje dalyvauja Šiaulių miesto „Saulės" pradinės mokyklos keturiasdešimt keturi ketvirtokai. Iš penkių užsiėmimų jau įvyko du.
Programos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos istorija, gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija ir matematika, ugdyti kūrybiškumą ir inovatyvumą, kurti lyderystės ir verslumo pagrindus.
Pirmojo užsiėmimo tema – „Vanduo žmogaus gyvenime. Etnografija ir istorija." Jo metu analizuotos gyvenviečių formavimosi tendencijos, šulinių įrengimo vietos ir principai, atlikti skaičiavimai šulinio gyliui, pločiui apskaičiuoti taikant matinius dydžius. Mokiniai susipažino su lietuvių liaudies tradicijomis, minė mįsles, nagrinėjo patarlių ir priežodžių reikšmes, sprendė kryžiažodžius.
Antrasis užsiėmimas buvo skirtas vandens apytakos ratui ir bandymams su vandeniu. Jo metu mokiniai išsiaiškino vandens agregatines būsenas, vandens savybes. Eksperimentuodami patikrino, kaip veikia paviršiaus įtempimo jėga, kokiomis savybėmis pasižymi skirtingo tankio (saldumo) vanduo. Atlikdami eksperimentus visi mokiniai naudojosi chemijos laboratorijos priemonėmis ir mokėsi jų pavadinimus.
Ketvirtokai į savo mokyklą grįžo įtvirtinę dalykines žinias, įgiję praktinės patirties, pagilinę kūrybiškumo, asmenines, socialines ir komunikavimo kompetencijas.
Vykę užsiėmimai skatina mokinių motyvaciją ir susidomėjimą eksperimentais. Jie laukia būsimų užsiėmimų, kada galės linksmai leisti laiką, tyrinėti dirvožemio pralaidumą, apžiūrinėti vandens lašelius per mikroskopus, konstruoti šulinius.

Mokytoja Daiva Lukšienė

Saturday the 2nd - Romuva.