SU GIMTADIENIU, LIETUVA!

Paskelbta: Trečiadienis, 17 vasario 2021

Vasario 12 d. – tai ne tik smagi paskutinė diena prieš labai lauktas žiemos atostogas, bet PILIETIŠKUMO IR LIETUVIŲ K. PUOSELĖJIMO DIENA. Ta proga 5d klasės mokiniai su klasės vadove Indre Gailiene ir anglų k. mokytoja Lina Kizliene labai turiningai leido laiką ir įgijo bei atnaujino savo žinias apie Vasario 16-tąją bei skyrė daug dėmesio mūsų gimtajai – lietuvių kalbai.
Šventinei nuotaikai pakelti mokiniai ir mokytojos pasipuošė savo užsklandas Lietuvos vėliavomis. Vėliau visi sprendė virtualų kryžiažodį apie Vasario 16-ąją. Daugeliui mokinių buvo netikėtas faktas, kad Vokietijos diplomatiniame archyve Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis rado Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių kalba. Daug emocijų sukėlė profesoriaus Liudo pavardė „Mažylis". Po to visi dalyvavo „Kahoot" iššūkyje „Virtuali kelionė po Lietuvą", kurios nugalėtoju tapo Dominykas. Taip pat sprendė interaktyvias užduotis žaidime „Istorinis kodas 1918-02-16" bei linksmai ir išradingai sveikino Lietuvą su 103-iuoju gimtadieniu.
Antroji kultūrinės-pažintinės dienos dalis buvo skirta lietuvių kalbos puoselėjimui: mokiniai kūrė širdelės formos plakatą su jiems brangiausiais lietuviškais žodžiais, talpino jį paltfomoje „padlet", aktyviai sprendė viktorinos „Žodis atveria vartus" užduotis ir diskutavo apie gimtosios kalbos svarbą.
Diena pralėkė netikėtai greitai. Buvo smagu ir prasminga.
„Su gimtadieniu, Lietuva!" – sveikina 5d klasė su klasės vadove Indre ir mokytoja Lina

Thursday the 25th - Romuva.