,,IŠMANIEJI GAMTUKAI" TYRINĖJA LIETAUS VANDENĮ

Paskelbta: Trečiadienis, 27 spalio 2021

Šiaulių ,,Romuvos" progimnazijos pradinių klasių mokinių gamtamokslinių tyrimų būrelis ,,Išmanieji gamtukai" toliau tyrinėja mokykloje įsikūrusioje STEAM laboratorijoje. Šį kartą mokiniai filtravo lietaus vandenį.
Parsinešę lietaus vandens, iš po audringos nakties susidariusių balų, mokiniai pastebėjo, kad vanduo yra nešvarus, jame plaukioja įvairios purvo priemaišos. Naudodami mokyklos laboratorijoje esančias priemones, dirbdami komandomis, tyrinėtojai filtravo vandenį, stebėjo jo pokyčius, fiksavo pamokos eigą nuotraukose. Atlikę tiriamąją veiklą – mokiniai pateikė nuotraukų tiriamosios veiklos koliažus su pasirinkta koliažų kūrimo aplikacija (PicCollage, PhotoCollage, Collage Maker). Vaikai, atlikę tyrimą pastebėjo, kokie nešvarumai nusėsta vandens filtre (maži kirminiukai, purvo likučiai ir pan.). Padarę galutines išvadas mokiniai suprato, kad vandens iš balos geriau nenaudoti nei rankoms plauti, nei pramogoms, pvz.: smagiam pasiturškimui po balas su draugais, kad ir kaip to norėtųsi.
Mokiniams labai patinka eksperimentuoti ir tyrinėti, nes tiriamosiomis veiklomis mokiniai geriau pažįsta supančią aplinką, geba kelti hipotezes bei daryti atitinkamas išvadas. Šiomis bei kitomis tiriamosiomis veiklomis mokiniai dalinasi dalyvaudami tarptautiniame eTwinning projekte ,,I'm reading, learning and exploring".
Mokytoja Laura

Sunday the 3rd - Romuva.