Socialinė pagalba

Atnaujinta: Trečiadienis, 30 rugsėjo 2020

Socialinė pedagogė: Irena Abromavičienė

218 kab., tel.552898

• Rengia socialinio darbo progimnazijoje programą ir siekia tenkinti ugdytinių socialinius poreikius, spręsti elgesio, bendravimo problemas ,užkirsti kelią smurtui prieš vaikus.
• Sistemina , schematizuoja, grupuoja informaciją apie socialiai remtinas šeimas, našlaičius, globojamus, rizikos grupės, mokyklos nelankančius vaikus, rūpinasi jų gyvenimo sąlygomis, sprendžia ugdymosi problemas.
• Rūpinasi , kad socialiai remtinų šeimų vaikai gautų visą progimnazijoje teikiamą paramą (nemokamą maitinimą, labdarą ir kt.).
• Bendradarbiauja su progimnazijos pedagogais ir tėvais, konsultuoja juos dėl korekcinio darbo, analizuoja konfliktines situacijas mokykloje ar šeimose, operatyviai aiškinasi progimnazijos nelankymo priežastis ir aptaria su tuo susijusias problemas.
• Dalyvauja Vaiko gerovės komisijos darbe.
• Bendradarbiauja su policijos, sveikatos priežiūros ir vaiko teisių apsaugos darbuotojais.

 

PREVENCINĖ VEIKLA

Fizinis ir psichologinis smurtas prieš vaikus ir tarp vaikų – pastarojo meto problema. Smurtiniai atvejai, susiję su vaikų dalyvavimu smurtiniuose veiksmuose, yra tapę kasdienybe. Progimnazija, siekdama užkirsti kelią smurtui, imasi aktyvių priemonių šiai problemai spręsti.

  • Progimnazijoje yra sudaryta Vaiko gerovės komisija, kurios tikslas – spręsti prevencinio darbo klausimus, vykdant teisės pažeidimų, alkoholio, tabako, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, smurto, nusikalstamumo prevencinius klausimus bei organizuojant pagalbos mokiniui, mokytojui ir tėvams teikimą.
  • Vyksta klasių valandėlės prevencine tematika, pasitelkiant policijos darbuotojus.
  • Organizuojama įvairi prevencinė veikla:
    • Lapkritis - prevencinės veiklos mėnuo. Progimnazijoje suaktyvinama prevencinė veikla,organizuojami įvairūs renginiai: akcijos ir žaidimai pertraukų metu, popietės, diskusijos, konkursai, varžybos ir kt.
    • Kovo mėnesį progimnazijos bendruomenė dalyvauja "Vaikų linijos" inicijuojamoje akcijoje "Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ"
  • Bibliotekoje yra įrengtas „Nusikalstamumo prevencijos" skyrius.

 

Nors, atrodo, kad prevencinės veiklos progimnazijoje yra pakankamai, tačiau smurtinių atvejų vis tiek pasitaiko. Todėl visi progimnazijos bendruomenės nariai yra kviečiami padėti išsiaiškinti nusikalstamumo ir smurtavimo atvejus. Nukentėję arba pastebėję smurtautojus prašome kreiptis į socialinę pedagogę 218 kab., skambinti telefonu 55 28 98 arba rašyti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


 

Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams ir šios paramos skyrimo tvarkos aprašas (siųsti)

Apsaugokite savo vaikus nuo rūkymo (siųsti)

Padėk draugui mesti rūkyti(siųsti) 

Socialinės informacinės kampanijos „Pirmiausia – išklausyk“ informacinė medžiaga(skaityti). Daugiau informacijos rasite čia (skaityti)

Ką daryti dingus vaikui ? Visoje Europos Sąjungoje veikiantis nemokamas pagalbos telefonas, skirtas dingusių vaikų artimiesiems: www.116000.lt Daugiau informacijos rasite šiame leidinyje (siųsti)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento parengta informacija tėvams apie Ankstyvosios Intervencijos programą (skaityti)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento leidinys „Sužinok daugiau apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas ir ne tik" galima rasti šio departamento tinklapyje adresu ( https://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/FINAL%20NTAKD%20brosiura%20web.pdf )

Wednesday the 25th - Romuva.